Helena Buchner nie żyje

1

helena-buchnerok25. kwietnia 2015 zmarła pisarka z Jełowej Helena Buchner. Przeżyła 65 lat. Jest autorką pięciu powieści: “Hanyska”, “Dzieci Hanyski”, “Ciotka Flora”, “Dziewczyny z Koziej Górki”, “Opowiastki znad Brynicy”, z tego “Hanyska” i “Dzieci Hanyski” zostały przetłumaczone na język niemiecki. W swoich książkach pisarka opisuje życie na Śląsku, od wkroczeniu Armii Czerwonej po czasy współczesne. W przystępny i ciekawy sposób przedstawia trudne losy autochtonów, w nowej rzeczywistości politycznej. Pokazuje nie używając języka nienawiści problemy i krzywdy, których doświadczyli Ślązacy.

Jej książki można nabyć w księgarni internetowej pod adresem www.mybook.pl.

Helena Buchner była pisarką z powołania, natomiast z zamiłowania malarką. Przy okazji jej spotkań autorskich, można było podziwiać malowane przez nią pejzaże opolskiej wsi.

Heleno byłaś niezwykłym człowiekiem, nie zabrakło Ci odwagi, by pisać o tym co większość z nas odważała się  mówić tylko szeptem. Dziękujemy że byłaś,  żal że odeszłaś za wcześnie.

Pogrzeb śp. Heleny Buchner odbędzie się 29. kwietnia 2015r. o godz. 11.00, w kościele św. Bartłomieja w Jełowej.

 

Komentarze (1)

Przeczytalem 3 ksiazki Pani Heleny,,,sa po prostu wspaniale,,pochodze z Gliwic,,,rocznik 53,,,juz z powodu nazwiska rodzina miala klopoty,ojciec w pracy,ja i mlodszy brat w szkole,,,,ale po latach jakos przeszlo.Ksiazki te czytalem od 7 lat przynajmniej 2-3 razy w roku.Koncze wlasnie Dziewczyny z Koziej Gorki,,,,i pomyslalem sobie,,,jak tu nawiazac kontakt z Pania Helena,,,i,,,,dowiedzialem sie dzis ze Pani Helena nie zyje.Jest mi bardzo przykro, ze nie udalo mi sie osobiscie podziekowac Pani Helenie za wspaniale powiesci.

Skomentuj