Spotkanie opłatkowe w Kole Gospodyń Wiejskich.

002

Spotkanie opłatkowe Koła Gospodyń Wiejskich w Masowie, miało miejsce 13. grudnia 2019r. Panie przygotowały suto zastawiony stół. Każda przygotowała coś pysznego. Na stole znalazły się pierogi, sałatki, śledzie, makówka, pierniki pięknie udekorowane, a także barszcz. Wszystko przepyszne. W miłej atmosferze, dzielono się opłatkiem, składając sobie życzenia.

001

Kobiety z Masowa zawiązały swoją organizację 10.10.2019r. Przewodniczącą została pani sołtys Anna Górka. W skład Zarządu weszły jeszcze panie: Ewa Moczko, Ewelina Staś, Marta Gajda-Piwowar. Koło liczy obecnie 39 członków, w tym jeden pan. Koło działa krótko, jednak postarało się już o wsparcie z budżetu państwa w wysokości 4000,-zł. Z tych środków zakupiono namiot biesiadny, robot kuchenny inne sprzęty niezbędne w kuchni. Panie spotykają się w świetlicy wiejskiej. Tam też przygotowały smaczności, które można było nabyć na Jarmarku Adwentowym w Łubnianach, w pierwszą niedzielę adwentu.

Obecnie działaczki zapraszają do Brynicy, na 12. stycznia, gdzie będzie się mieścił sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Koło Gospodyń Wiejskich z Masowa jest partnerem tego wydarzenia.

Życzymy energicznym paniom, dużo osiągnięć i satysfakcji z tego co robią.

Skomentuj