Dla ciała i dla ducha

Kiedy parafianie z Łubnian usłyszeli na niedzielnej mszy, o organizowanej przez Parafialne Koło Caritas, pielgrzymce do Bazyliki św. Mikołaja w Rychwałdzie, błyskawicznie zapełnili listę wolnych miejsc. Wyjazd zaplanowano na 20. Lipca 2019r. O godz. 6.30 pielgrzymi wraz ze swoim pasterzem proboszczem Markiem Terleckim, modlili się w łubniańskim kościele o opiekę bożą na czas wyjazdu. I tak, z Pon Bóckiem ruszono w drogę, w kierunku Ziemi Żywieckiej. W autobusie czas szybko mijał na modlitwie i śpiewie ze specjalnie przygotowanych przez organizatorów śpiewników. O godz. 9.00 autokar dotarł do Goczałkowic, gdzie w Ogrodach Kapias podziwiano piękne rabaty z różnymi roślinami, krzewami i drzewami. Między rabatami z różami, daliami, powojnikami można było odpocząć w altance lub w cieniu na ławeczce. Na chętnych do spacerowania czekał labirynt, utworzony przez rosnące żywotniki. Miłośnicy kaktusów mogli podziwiać w specjalnej szklarni ciekawą kolekcję sukulentów.
Następny przystanek wyznaczono w Pszczynie, gdzie zwiedzano dawną rezydencję magnacką. Zamek w Pszczynie zbudowano w XI wieku, później wielokrotnie go przebudowywano. W Muzeum Zamkowym w Pszczynie zachowało się, co jest rzadkością, oryginalne wyposażenie i meble z przełomu XIX/XX wieku, co sprawia, że jest obecnie jednym z najcenniejszych zabytków rezydencjonalnych w Polsce. Na zwiedzających duże wrażenie robią ogromne XIX wieczne lustra, każde o powierzchni 14m2.
Do Rychwałdu, wierni z Łubnian dotarli po godz. 13.00. Tam zostali przywitani przez ojca franciszkanina, który przedstawił dzieje Bazyliki. Następnie pielgrzymi uczestniczyli we mszy świętej, odprawionej przez proboszcza Marka Terleckiego. Po mszy wspólnie odmówiono koronkę do Miłosierdzia Bożego.
Po modlitwie pani Klaudia i pani Krysia, poczęstowały wszystkich swoim pysznym ciastem i kawą.
Głównej organizatorce wjazdu pani Klaudii, należą się podziękowania za przygotowanie ciekawego wyjazdu, na którym było wiele dla ducha, a także wiele dla ciała.

Skomentuj