Zmarł Edward Pochroń

pochron1. listopada 2018 r. zmarł Edward Pochroń – dziennikarz, założyciel i redaktor miesięcznika Echo Gmin Opolskich. Echo Gmin Opolskich ukazuje się od 09.2007r., na terenie gmin: Dobrzeń Wielki, Łubniany i Popielów.
Edward Pochroń urodził się 23.01.1932 r. w Zabawie koło Tarnowa. Studiował filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Po studiach z przedstawionych mu możliwości, wybrał Opole na miejsce swojej pierwszej pracy. Jak wspominał, ze względu na to, że najbliżej rodzinnej miejscowości. Na Opolszczyźnie się zadomowił, najpierw w Opolu, a później od początku lat 80. w ukochanym Kaniowie w Gminie Popielów.
Związany z dziennikarstwem od 1956 r., współzałożyciel i pierwszy redaktor naczelny miesięcznika Opole, zastępca i redaktor naczelny Trybuny Opolskiej do 1989 r., wieloletni prezes Opolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, wielokrotnie wyróżniany i nagradzany. Był człowiekiem czynu, aktywny do końca tak w pracy dziennikarskiej jak i w uprawianiu swojego ogródka. Ogród i mała szklarnia dawały mu wiele radości. Cieszył się z dorodnych zbiorów, którymi często obdarowywał znajomych.

Skomentuj