Podziękowanie za żniwa

IMG_1338 OK

23. września w łubniańskim kościele odbyła się uroczysta msza św. – podziękowanie za tegoroczne żniwa – zniwniołk parafialny. W tym roku mieszkańcy Masowa przygotowali dożynkowe obchody. W pięknie udekorowanym, tym co na ziemi urosło, kościele, stanęły misternie uplecione trzy korony żniwne, wykonane na dożynki gminne, przez mieszkańców Dąbrówki Łubniańskiej, Łubnian i Masowa, które w czasie uroczystego Te Deum laudamus, zostały uniesione w górę przez delegacje poszczególnych miejscowości. Nie zabrakło również chleba dożynkowego, można wręcz powiedzieć artystycznego wypieku. Nakarmieni słowem bożym, uczestnicy mszy wychodząc z kościoła, byli częstowani kromkami chleba upieczonymi z tegorocznych zbiorów. Wielkie podziękowania wszystkim, którzy się natrudzili przy przygotowaniach tej pięknej uroczystości. Szkoda tylko, że niewielu wiernych naszej dużej parafii, uczestniczyło w tej dziękczynnej mszy św., a przecież wszyscy żyjemy dzięki zbiorom tego, co na ziemi wyrosło, a poza tym warto było przeżyć tę wspaniałą uroczystość.

Skomentuj