Odszedł do Pana Ojciec Roger

roger0110. lutego 2018r. zmarł we Wrocławiu pochodzący z Łubnian Ojciec Roger Albert Warsitz. Jego pogrzeb odbędzie się 13. lutego o godzinie 11,00 we Wrocławiu, w Kościele pw. św. Antoniego przy ul. Kasprowicza 26.
Ojciec Roger zapisał się do Niższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu w roku 1949, razem z nieżyjącym już kolegą z klasy Berardem Kriger. Z tego rocznika była także nieżyjąca już siostra zakonna Maria Palt. Nowicjat O. Roger rozpoczął w Borkach Wiekich koło Olesna. Jego msza prymicyjna odbyła się 17. maja 1959 roku w łubniańskim kościele. Po święceniach, przez 28 lat służył Bogu i pielgrzymom, na Górze Św. Anny w Zakonie Braci Mniejszych. W 1989 roku został wysłany do Berlina, później po obaleniu muru, do Dingelstadt enklawy katolickiej, na terenie byłej NRD. Następnie były jeszcze klasztory w Schwabenland i inne w Bawarii oraz przez ostatnie ponad 20 lat, służba jako duszpasterz pielgrzymów w Bazylice w Marienweiher. W Marienweiher był znany z troski o chorych i starszych, a także z tajemniczej przegródki w kieszeni habitu, w której zawsze znajdował łakocie, by obdarować nimi najmłodszych. W Marienweiher znany był również z dbałości o przyklasztorny ogród, a także z daru wyjątkowo przystępnego i ciekawego przekazywania pielgrzymom historii o Marienwiehe, co podkreślił burmistrz miejscowości podczas jubileuszu. Dane Mu było przeżyć jubileusz 50 lat święceń. Z tej okazji uroczyste nabożeństwa odbyły się w Marienweihe i w Łubnianach. Schorowany, ostatnie dwa lata spędził w klasztorze Franciszkanów we Wrocławiu.
Ojciec Roger odwiedzał swoją rodzinną parafię, chętnie odprawiał msze św. w naszym kościele, wtedy podczas kazań, mogliśmy się uczyć jego życiowej mądrości.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

Skomentuj