Pielgrzymka dotarła na zamek

Zmęczeni lecz radośni uczestnicy 40. Opolskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, dotarli do Kamienia Śląskiego, gdzie o godz. 17.00 została odprawiona msza św., której przewodził biskup Andrzej Czaja. Biskup skierował do zebranych słowa: Jesteście moją radością, nieście do waszych środowisk radość, pokój i miłość tak potrzebne w obecnym świecie.

Hasło przewodnie tegorocznej pielgrzymki brzmi: Od źródeł Chrztu i Miłosierdzia do nowego życia. Pielgrzymi pokonują dziennie średnio 30 km, z Opola wyruszyło około 1500 osób, tylu zdecydowało się “opuścić kanapę i wyłączyć ekrany”.  Wejdą na Jasną Górę 20.08.2016r. Tam zostanie odprawiona msza św. o godz. 11.00. Msza będzie transmitowana w Radio Doxa.

Z modlitwą i śpiewem na ustach wędrują całe rodziny, siostry zakonne, księża zarówno młodzi jak i starsi wierni. Są podejmowani w domach parafian, w miejscowościach gdzie się zatrzymują na postój lub nocleg. Pątnicy, którzy od lat  pielgrzymują do Częstochowy, mogą liczyć na swoje stałe punkty noclegowe, gdzie są z radością oczekiwani. Każdy dzień modlitewnej wędrówki, jest poświęcony  innemu tematowi. We wtorek pątnicy będą wspominać krakowskie spotkania z papieżem, tematem tego dnia jest: Przeżyjmy Kraków jeszcze raz.

Po niedługim odpoczynku, dalej w drogę. Następne etapy tegorocznej pielgrzymki to Góra św. Anny, Zawadzkie, Zborowskie, Kalej, a następnie Jasna Góra.

Szczęść Wam Boże pielgrzymi na Waszej drodze!

Skomentuj