Światowe Dni Młodzieży

W naszej gminie młodych przybyłych na Światowe Dni Młodzieży, goszczą Parafia Brynica i Parafia Luboszyce. Do Luboszyc przyjechało 15 Niemców i 16 Włochów. Grupą niemiecką opiekuje się, mieszkająca w Niemczech, była mieszkanka Luboszyc, pani Helena Komor. Przewodnikiem młodych Włochów jest pochodzący z Polski, ksiądz Jacek Rudziewicz.

Do Brynicy przyjechało ze swoim duszpasterzem z Włoch trzydziestu młodych ludzi.W większości są to osoby, które po raz pierwszy znalazły się w naszym kraju. W kontaktach   z gośćmi, pomaga ksiądz Radosław Chałupniak, znający dobrze język włoski.

Młodzi wierni uczestniczą codziennie we mszy świętej, w piątek rozważają drogę krzyżową, poznają także naszą okolicę, jest również czas na zajęcia rekreacyjno – sportowe. Po intensywnie przeżytym dniu odpoczynek u rodzin , które gościnnie otworzyły drzwi swoich domów. Organizacją pobytu u nas tych młodych ludzi, zajmują się proboszczowie: ksiądz Krzysztof Mróz i ksiądz Marian Obruśnik. Wielkie jest także zaangażowanie mieszkańców, którzy chcą jak najlepiej ugościć współbraci w wierze. W Luboszycach gorliwie we wszelkich pracach pomagają Siostry Franciszkanki, z tutejszego klasztoru.

W piątek wszyscy pielgrzymi z naszej diecezji zjechali się najpierw na Górę św. Anny, a później do Opola. W Opolu przeszli z Placu Wolności do parku na osiedlu AK, gdzie odbyły się koncerty oraz modlono się. Na placu pojawili się goście z ponad 20-tu narodowości. Każdemu z pielgrzymów zapewniono posiłek oraz wodę. Swoistym konferansjerem, czy też prowadzącym to wydarzenie był pochodzący z Luboszyc ks. Łukasz Knieć – diecezjalny koordynator ŚDM.

Skomentuj