Piesza Pielgrzymka Legnicka w Jełowej

W szóstym dniu wędrówki na Jasną Górę, pielgrzymi legniccy zawitali w Parafii św. Bartłomieja w Jełowej. Zostali przywitani przez proboszcza Helmuta Piechotę. Parafianie otworzyli drzwi swych domów, by strudzeni wędrowcy mogli się odświeżyć i zmyć kurz, a także odpocząć przed najtrudniejszym dniem – 35 km do Dobrodzienia, doświadczając w drodze “smażingu”, jak to mówią młodzi pielgrzymi, określając tym terminem upały, które w tym roku są szczególnie uciążliwe.  Także parafianie z Łubnian, podjechali do Jełowej, by zabrać do siebie na nocleg  pątników, którzy od wielu lat niestrudzenie podążają do Matki Bożej do Częstochowy. i stali się już starymi znajomymi.

Jest to już 23 Piesza Pielgrzymka Diecezji Legnickiej do Częstochowy, hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: Życie z Pasją. 1200 pątników wytrwale wędruje z modlitwą i pieśnią na ustach. Dziennie pokonują około 30-tu kilometrów.Przed nimi jeszcze cztery dni pielgrzymowania – siódmego sierpnia w piątek osiągną cel – Jasną Górę, gdzie o godzinie 13,00  zostanie odprawiona msza święta.

Skomentuj