50 lat minęło

img004 - Kopiaod dnia kiedy Państwo Urszula i Piotr Sura powiedzieli sobie tak w kościele pw. Piotra i Pawła w Łubnianach. Sakramentu Małżeństwa udzielił im nieżyjący już Ksiądz Proboszcz Jerzy Mainka.Ślub miał miejsce 10. maja 1965r. o godz. 10,00. Następnie młoda para z gośćmi, udała się do domu rodzinnego Pani Urszuli, gdzie pięć kucharek przygotowywało przyjęcie weselne. Tańce odbywały się w ogrodzie, na specjalnie przygotowanej przez ojca i braci panny młodej, “Tanzdieli”. Gości bawiła “Orkiestra klubowa”. Po 50-ciu latach, złote wesele Państwo Sura wraz z rodziną i znajomymi,  świętowali w Zawadzie w Barze u Marcina. Gościom świetną  zabawę zapewnił  humorysta Tolek.

Złoci Jubilaci wspominając swoją młodość, opowiadają o zabawach w sali w Dąbrówce Łubniańskiej, bo to tam się spotykali na tańcach – dom rodzinny Pani Urszuli jest w Łubnianach, a Pana Piotra w Dąbrówce Łubniańskiej. W sali dziewczyny ustawiały się po pod oknem, a chłopcy przy bufecie – tejce. Gdy orkiestra zagrała, chłopcy podchodzili do panien i prosili do tańca. Po zabawie chłopak odprowadzał dziewczynę do domu. Dawniej “zołlyty” nie przeciągały się do późna, rodzice zarówno dziewczyny jak i chłopaka dbali o to, by młodzi do północy wrócili do swoich domów.

Złote Gody świętowało 12 par małżeńskich z gminy Łubniany. 25. czerwca w sali Restauracji Leśna w Łubnianach, jubilaci otrzymali z rąk Wójta Gminy Łubniany, medal Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie.

Jubilatom życzymy dalszych lat razem, w zdrowiu i pomyślności.

Skomentuj