OSP Łubniany w Pradze

ok20150502_090258_Richtone(HDR)

Długi weekend majowy to czas wyjazdów i relaksu. Często jest on również szansą na zrealizowanie ambitniejszych, wymagających sporej ilości czasu przedsięwzięć.  Podczas weekendowego wyjazdu do Pragi, kobieca drużyna OSP Łubniany nie próżnowała, ale dumnie prezentowała naszą gminę w zawodach o puchar miasta Praga. Zawody rozgrywane były w systemie CTIF, a brały w nich udział zespoły miejscowe oraz zaproszeni goście. Nasze dziewczyny rywalizowały z drużynami z Czech oraz Słowacji. Drużyna w składzie: Sybilla Fiech, Oliwia Baron, Zuzanna Szeląg, Anita Gibas, Maria Nalewaja, Barbara Lebich, Oliwia Wojciechowska, Monika Lebich, Rachela Fiech oraz Halina Palmer w ostatecznej klasyfikacji uplasowała się na miejscu trzecim. Przygotowania nadzorował wieloletni trener kobiecej kadry Józef Palmer.

Treningi nie były łatwe, trudnym wyzwaniem okazało się zebranie tak licznej grupy na długi okres przygotowań w skomplikowanym systemie CTIF, tak różniącym się od popularnego krajowego systemu. Wysiłek przyniósł wysoki wynik w rywalizacji, a zawody stały się okazją dla całej drużyny, by zwiedzić piękną stolicę Czech.

Warto wspominać o osobach indywidualnych oraz grupach promujących naszą gminę. Kobieca drużyna strażacka łubniańskiej jednostki OSP działa od wielu lat i osiąga wysokie wyniki w wielu zawodach sportowo-pożarniczych. Nie spoczywa na laurach, a stawia sobie kolejne, wyższe wyzwania, czego przykładem jest rozpoczęcie współzawodnictwa na zawodach międzynarodowych. Szczególne podziękowania cała drużyna pragnie wyrazić dla trenera Józefa Palmera, który zawsze wiarą w możliwości drużyny, optymizmem i organizacją motywuje drużynę i umożliwia osiągnięcie takich sukcesów.

Barbara Lebich

Skomentuj