KONCERT NOWOROCZNY

Processed by: Helicon Filter;  OLYMPUS DIGITAL CAMERA11 stycznia w kościele p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łubnianach odbył się Koncert Noworoczny, zorganizowany przez Łubniański Ośrodek Kultury. Na wstępie gospodarz ks. Marek Terlecki przywitał publiczność i wykonawców, życząc im miłych wrażeń i udanych występów, następnie wójt Krystian Baldy złożył wszystkim życzenia noworoczne oraz podziękował organizatorom za ich pracę. Niewiele brakowało a koncert by się nie odbył, przyczyną było wyłączenie prądu, spowodowane silnymi wiatrami. Jednak dzięki interwencji strażaków, którzy szybko podjechali pod kościół swoim nowym wozem bojowym i podłączyli zasilanie z agregatu prądotwórczego, koncert mógł się odbyć. Przed licznie zgromadzoną publicznością występowali artyści związani z Łubniańskim Ośrodkiem Kultury a poprowadził go Tomasz Siniew – dziennikarz radia Doxa, który pomiędzy kolejnymi występami artystów opowiadał o zwyczajach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Oto występujący artyści i wykonywane przez nich utwory:

  • Milena Krzyścin – “Mizerna Cicha”
  • Duet: Gabriela Dworakowska i Artur Kansy Budzicz – “Lulajże Jezuniu”, “W żłobie leży”
  • Chór “Cantilene” pod kierunkiem Joanny Dudy Kot – “Zaśnij Dziecino”, “Jezus Malusieńki”, “Śliczna Panienka jako jutrzenka”.
  • Monika Lebich – ” Nie było miejsca dla Ciebie”, “Blue Christmas”
  • Rudolf Knetsch jako Music Box – “Merry Christmas“, “Maleńka Miłość”
  • Aleksandra Warzyc –“Mędrcy świata”, “Cicha noc” – przy akompaniamencie Krystiana Czecha
  • Zespół Pieśni Ludowej “Silesia” – “Radość dziś nastała”, “Śliczna Panienka Jezusa zrodziła”, “Oj Maluśki Maluśki”, “Nowy Rok bieży”
  • Chór “Cantilene” oraz instruktorzy studia instrumentalnego –“Ave Verum Corpus”, “Przy Twoim żłóbku”, “Nad Betlejem”, “Północ już była”.

Koncert był bardzo udany, artyści zostali nagrodzeni licznymi oklaskami przez publiczność. Po koncercie wykonawcy i organizatorzy udali się na poczęstunek do siedziby ŁOK-u.

H L

Skomentuj