Nowy wóz strażacki

Processed by: Helicon Filter;  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W piątek 7 listopada strażacy z Łubnian odebrali wymarzony i długo wyczekiwany nowy samochód strażacki. W uroczystości towarzyszyli im strażacy z zaprzyjaźnionych jednostek OSP, oraz Wiceprezes Zarządu Głównego OSP dh. Teresa Tiszbierek, Komendant Opolskiego Zarządu Wojewódzkiego PSP nabryg. Karol Stępień oraz Komendant Miejskiego PSP w Opolu bryg. Paweł Kielar.

Poświęcenia nowego samochodu dokonał ks. Mariusz Terlecki.

Otrzymany pojazd to średni samochód ratowniczo-gaśniczy zbudowany na podwoziu mercedesa atego, który posiada zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 450 litrów, zbiornik wody o pojemności 4500 litrów, pompę o wydajności 3200 litrów na minutę, wysuwany ledowy maszt oświetleniowy, działko wodno-pianowe oraz instalację zraszającą.

Wóz kosztował 670 tys. zł z czego Urząd Gminy Łubniany wyłożył 350 tys. zł.

W czasie uroczystości odznaczono również strażaków medalami  “Za Zasługi dla Pożarnictwa”.

Brązowy medal otrzymali: Krystian Kampa, Roman Cuda, Andrzej Król i Artur Fierek.

Srebrny medal otrzymał Grzegorz Baron.

Złoty medal otrzymali: Krystian Baldy, Władysław Kabara i Alfons Buchta.

Po oficjalnych uroczystościach strażacy i zaproszeni goście udali się na poczęstunek do sali w budynku remizy OSP.

Życzę strażakom, żeby otrzymany samochód sprawił im wiele radości i zwiększył ich bezpieczeństwo podczas wykonywania akcji ratowniczych.

Harry Lebich