Wprowadzenie proboszcza

Processed by: Helicon Filter;  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

21. września 2014,  w Parafii pw. świętych Piotra i Pawła w Łubnianach,  miało miejsce wprowadzenie w urząd nowego proboszcza Marka Terleckiego. Poprzedni proboszcz Jerzy Wybraniec, po 11 latach służby duszpasterskiej w Łubnianach, został mianowany proboszczem Parafii NNMP w Chocianowicach. Z okazji jego niedawno obchodzonych urodzin, życzymy Mu w nowym miejscu opieki bożej, zdrowia i życzliwych parafian.

Ksiądz Marek Terlecki urodził się w Opolu, pochodzi z Parafii również pw. świętych Piotra i Pawła. Święcenia kapłańskie przyjął 10.06.2000r.

Wprowadzenia w urząd łubniańskiej parafii, dokonał w obecności kapłanów dekanatu, ksiądz dziekan Zygmunt Jaworek, który przeczytał wiernym dekret biskupa. Po wyznaniu wiary przez księdza Terleckiego, nastąpiło uroczyste złożenie  przysięgi wiernego wypełniania obowiązków proboszcza. Dziekan Jaworek wygłosił do nowych parafian księdza   Marka,  słowo boże. Zwrócił nam uwagę na wielkie dobrodziejstwo, którym możemy się cieszyć, mianowicie własna świątynia z proboszczem, któremu winniśmy szacunek.

Życzymy proboszczowi w nowej parafii bożego błogosławieństwa, zdrowia i sił do pracy.

Skomentuj