Młody chemik z Łubnian

okDSCN1006Chemia to dla wielu wiedza tajemna, ale nie dla Rafała Rajskiego z Łubnian. Rafał, absolwent Szkoły Podstawowej w Łubnianach, a obecnie uczeń trzeciej klasy Gimnazjum nr V w Opolu, brał udział w Wojewódzkim Konkursie Chemicznym dla uczniów gimnazjów województwa opolskiego. Organizatorem był Opolski Kurator Oświaty. Startowało 55 uczniów z całego województwa. Na 40 punktów możliwych do uzyskania, najwięcej zdobyła Magdalena Skoczylas z Olesna – 38, o jeden punkt mniej uzyskał Rafał Rajski oraz Agnieszka Sałek z Kietrza.

Nasz młody chemik pasjonuje się chemią od dawna, poznaje teorię, którą później wykorzystuje przy wykonywaniu różnych doświadczeń.  Przed konkursem trzeba było intensywniej zająć się rozwiązywaniem zadań chemicznych. Swojego ucznia prowadził mgr Przemysław Nerka. Trud przygotowań zaowocował drugim miejscem w Wojewódzkim Konkursie Chemicznym, co zwalniało Rafała z części matematyczno – przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego.

Nasz zdolny uczeń ma również pasje sportowe – trenuje od 9 lat karate SHINKYOKUSHIN. Treningi są czasochłonne: trzy razy w tygodniu w Opolu, oprócz tego dwa razy w tygodniu w Łubnianach, w sali gimnastycznej. Plon tych treningów to zielony pas i wiele pucharów i medali, które zdobią pokój Rafała.

Życzymy Rafałowi dalszych sukcesów oraz spełnienia marzeń młodego człowieka.

Skomentuj