Spotkali się

Processed by: Helicon Filter;  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

40 lat temu z łubniańską podstawówką pożegnało się 45 uczniów. Na uroczystym apelu, we wrześniu w 1973r. w obecności ówczesnego, nieżyjącego już obecnie dyrektora Arkadiusza Sila, wychowankowie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły, a także nagrody za osiągnięcia w nauce i sporcie. Poszli w świat. Najpierw ten najbliższy – szkoły w Opolu. Niedługo wielu wyjechało do Niemiec. Z tej licznej grupy, obecnie tylko 12 osób mieszka w Łubnianach i Dąbrówce Łubniańskiej.

5. października 2013 absolwenci znów się spotkali. Najpierw uczestniczyli we mszy św. w parafialnym kościele, później z modlitwą i zniczami odwiedzili groby zmarłych proboszczów – Jerzego Mańka i Karola Łysego oraz zmarłych kolegów. Następnie bawili się  w ośrodku kultury. Czas upływał szybko na tańcach, śmiechu i wspomnieniach.

Był to już trzeci zjazd tego rocznika. Wszystkim się podobało. Najchętniej spotkaliby się znowu w przyszłym roku, a na pewno za 5 lat.

Skomentuj