Nowe boisko w Dąbrówce Łubniańskiej

DSCN0839ok

W sobotę 14 września 2013 r. miało miejsce otwarcie boiska, a właściwie terenu rekreacyjno-sportowego w Dąbrówce Łubniańskiej. Miejsce znajduje się za sklepem “u Bolka” i oprócz wspomnianego boiska znajduje się tam mini plaża, kilka ławek oraz solidna wiata wypoczynkowa.

Imprezę rozpoczął Roger Trela, reprezentujący stowarzyszenie “Dąbrówka”. Następnie przemawiał wójt Gminy Łubniany Krystian Baldy, który m.in. podziękował obecnemu Krzysztofowi Urbankowi, odpowiadającemu w gminie za projekty unijne. W ramach programu “małe projekty”, prowadzonego przez LGD Stobrawski Zielony Szlak, na budowę boiska pozyskano 25 tys. zł. Cała inwestycja kosztowała ponad 50 tys. zł, a brakującą część sfinansowała Gmina Łubniany. Jako ostatnia wypowiadała się sołtys Dąbrówki Łubniańskiej – Maria Waleska.

Po oficjalnych przemówieniach wszyscy obecni zostali poczęstowani obiadem, a później “kołołcym” i kawą. Imprezie towarzyszył występ zespołu Silesia oraz wystawa rękodzieła Pań Trąbczyńskich.

Skomentuj