Zniwniołk

Processed by: Helicon Filter;  OLYMPUS DIGITAL CAMERAW ubiegły weekend w wielu miejscach obchodzono święto plonów, również w Łubnianach. Na początek bawiono się w sobotę pod namiotem, do tańca przygrywał zespół Music Box, a także orkiestra z partnerskiej gminy Arnstein. Niedzielne obchody rozpoczęto uroczystą mszą świętą, z udziałem orkiestry dętej i chóru “Cantilene”. Kościól został przyozdobiony akcentami żniwnymi, m.in. miniaturkami wieńców żniwnych, w tym roku przez parafian z Dąbrówki Łubniańskiej. Był to też w łubniańskiej parafii, dzień odpustu Narodzenia Najświętszej Marii Panny.  Na zakończenie mszy świętej, w procesji teoforycznej, korony żniwne i wierni, przeszli dookoła kościoła, odśpiewano  Te Deum laudamus, w czasie którego piękne wieńce dożynkowe, uniesiono  wysoko w górę. Po południu, przy sprzyjajacej pogodzie, ulicami wioski przeszedł korowód dożynkowy. W namiocie, licznie zebranych gości, bawili: ProDance – dziecięca grupa baletowa, orkiestra dęta z miejscowości Węgry pod kierunkiem Andrzeja Bojarskiego, mażoretki z Domu Kultury w Dobrzeniu Wielkim, zespól Baća(muzyka cymbałowa) z Czech, “Aneta i Norbert”. Wieczorem, zespół HEVEN przygrywal do tańca.

Skomentuj