W drodze do Częstochowy

20. sierpień to drugi dzień pątniczej drogi  XXXVII Opolskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Dekanat siołkowicki, w tym parafianie z Łubnian, jak co roku wędrują w fioletowej jedynce. Na tym modlitewnym szlaku, spotyka się przede wszystkim wielu młodych, pełnych sił ludzi,  ale nie brakuje wśród uczestników ludzi starszych, schorowanych, niepełnosprawnych, a także rodziców z małymi dziećmi czy nowożeńców, jak np. Kamila i Marcin Ślusarczykowie z Parafii Kup, którzy 15. sierpnia (Święto Wniebowzięcia NMP) przysięgali sobie dozgonną miłość, a dziś już w szeregach pielgrzymkowych.   Wierni, w ten sposób dziękują Panu Bogu, jak również  zanoszą swoje prośby.

Tego dnia, Apel Jasnogórski miał miejsce w bazylice na Górze Św. Anny. Tam, u stóp św. Anny Samotrzeciej, pielgrzymi gorąco modlili się. Po nabożeństwie – niedługi odpoczynek w namiocie lub u życzliwych ludzi. Do takich niewątpliwie należą państwo Eliza i Piotr Rudol z Wysokiej, w których domu znalazło nocleg i co ważniejsze miejsce w łazience, wielu  pątników. Pielgrzymi dziękują za ich ofiarność.

Szczęść Wam Boże niestrudzeni wędrowcy!

Skomentuj