Nasi młodzi ludzie

medale+001okO sukcesach sportowych naszej młodzieży szkolnej czy gimnazjalnej, słyszymy często. Okazuje się, że nasi studenci też sięgają po laury. Mieszkaniec Masowa, Marek Sitarski studiuje na Politechnice Opolskiej na Wydziale Inżynierii Produkcji i Logistyki. Jednocześnie trenuje piłkę ręczną, już od 1999r. Jest wychowankiem Gwardii Opole, trenera Stanisława Pakuły. Obecnie gra w II ligowym OSiR Komprachcice. Drużyna, w której Marek stoi na bramce, brała udział w Akademickich Mistrzostwach Europy w Piłce Ręcznej w Katowicach. Rozgrywki odbywały się od 23 do 30 czerwca 2013. Marek i jego koledzy piłkarze, jako zdobywcy tytułu Akademickiego Mistrza Polski, reprezentowali Politechnikę Opolską. W meczach grupowych pokonali mistrza Holandii i Francji. W ćwierćfinale spotkali się  z mistrzem Rosji, z Uniwersytetu w Krasnodarze, po wyrównanej walce wygrali dwoma bramkami. Półfinał przegrali. Ostatecznie zakończyli rozgrywki trzecim miejscem na podium, powędrował do nich brązowy medal. Złoto zdobyli portugalscy studenci z Uniwersytetu w Minho, srebro Chorwaci z Uniwersytetu w Osijek.

medale+003okŻyczymy Markowi i jego drużynie dalszych sukcesów na arenie międzynarodowej, a naszym włodarzom i ludziom odpowiedzialnym za kraj, by ta zdolna młodzież nie przemówiła do nich kiedyś z zagranicy,  słowami Wyspiańskiego “Miałeś chamie złoty róg”!

Skomentuj