Cyrk

Processed by: Helicon Filter;  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W ostatnich dniach Łubniany odwiedził Cyrk Arizona, ponieważ już od bardzo dawna nie oglądałem widowiska cyrkowego, postanowiłem wybrać się na przedstawienie i podzielić z Wami moimi wrażeniami oraz fotoreportażem z tego widowiska.

Cyrk Arizona, od wczesnej wiosny do późnej jesieni odwiedza miasteczka i wioski na terenie całej Polski, jest jednym z mniejszych cyrków, tzw. cyrk rodzinny, który tworzą: Bożena i Jerzy Szafranek, ich syn Michał z żoną Agnieszką oraz Klown o pseudonimie Knypek i ekwilibrysta Karakaz. Cyrk posiada również kilka zwierząt m. in. kucyka, kozę, królika, węże oraz konia, na którym dzieci wybrane  spośród publiczności mogły spróbować swoich sił w jeździe na stojąco, za dwukrotne okrążenie areny były nagrody.

Program Cyrku Arizona był dosyć urozmaicony, przeznaczony zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Ostatnio nadeszły trudne czasy dla cyrków, towarzyszy im coraz mniejsze zainteresowanie ze strony publiczności, tylko dzieci nadal uwielbiają sztukę cyrkową. W obecnych czasach cyrk nie może przebywać w jednej miejscowości przez kilka dni dając po kilka przedstawień, teraz cyrk codziennie występuje w innej miejscowości, dając jedno przedstawienie. Dlatego też rosną koszty prowadzenia cyrku, więcej czasu zajmują przejazdy oraz rozkładanie i składanie namiotu cyrkowego. Ciężka praca i brak wygód powodują, że właściciele cyrku mają problemy ze znalezieniem pracowników obsługi technicznej i kierowców.

Jednak zachęcam wszystkich do odwiedzenia przy najbliższej sposobności Cyrku, jest to jednak kontakt na żywo z artystami i ich sztuką cyrkową, oraz wspaniała frajda i zabawa dla dzieci. Przepraszam za słabą jakość zdjęć, ale w namiocie było bardzo ciemno, a użycie lampy błyskowej z oczywistych względów było niemożliwe.

Pozdrawiam HL.

Skomentuj