Opolskie szmaragdy

W dniach 1-2 czerwca 2013r. w Filharmonii Opolskiej odbył się I WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ “OPOLSKIE SZMARAGDY”
Naszą Gminę reprezentowały solistki Studia Wokalnego prowadzonego przez Anię Malek, działającego przy Łubniańskim Ośrodku Kultury, były to: Katrin Jendro, Marta Giza, Milena Krzyścin i Monika Lebich.

Oto Łubniańskie Szmaragdy

Podczas przeglądu można też było podziwiać prace Mirosława Małeckiego-ikcelam z Jełowej, oraz pięknie zdobioną porcelanę w wykonaniu  Barbary Trąbczyńskiej z Dąbrówki Łubniańskiej.

Processed by: Helicon Filter;  OLYMPUS DIGITAL CAMERAProcessed by: Helicon Filter;  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Program przeglądu był bardzo bogaty, zespoły występowały przez dwa dni od godz. 11 do 19, zadziwiała różnorodność twórczości artystów z całej Opolszczyzny. Można było m.in. podziwiać występy: teatrzyku lalek, orkiestry jazzowej, zespołów tańca i śpiewu folklorystycznego, zespołu mażoretek, instrumentalistów itp. itd.
Wstęp na występy był wolny, więc można było tanim kosztem mile przeżyć wolny czas. Polecam serdecznie wszystkim, żeby w przyszłym roku wybrali się  na drugą edycję “Opolskich Szmaragdów.  (HL)

Skomentuj