Kolarscy mistrzowie Opolszczyzny

922253_651952574819926_340215962_o

Niedawno swoją premierę miała strona Kolarscy mistrzowie Opolszczyzny. Album ten powstał po spotkaniu kolarzy w Turawie 5 maja.  Autor strony – Mirosław Małecki – tak opisuje to wydarzenie:

“O każdym z nich można by napisać książkę .. i to nie jedną ! Ich medale i puchary pewnie by było trudno załadować na ciężarówkę !!! A tytuły MISTRZÓW ŚWIATA, OLIMPIJSKICH, POLSKI mogłyby doprowadzić do zawrotu głowy niejednego ze współczesnych sportowych celebrytów !!!
Spotkali się na zaproszenie tego, który zaszczepił w NAS /bo i we mnie/ to, co w tym niewątpliwie bardzo trudnym sporcie, jest niezbędne – DUCHA WALKI – A BYŁ NIM – KAROL KUHN .. NASZ PIERWSZY TRENER !!!
A takie nazwiska uczestników tego spotkania jak:
Stanisław Szozda – http://pl.wikipedia.org/wiki/Stanisław_Szozda.
Edward Barcik – http://pl.wikipedia.org/wiki/Edward_Barcik
Benedykt Kocot – http://pl.wikipedia.org/wiki/Benedykt_Kocot
Marian Staniszewski – o którym nie znalazłem wiadomości w Wikipedii- ale tak od siebie dodam, że to jeden z najlepszych trenerów kolarskich POLSKI ! Spod jego ręki wyszedł jeden z najlepszych kolarzy Polski – Joachim Halupczok . Pasjonat kolarstwa, który przejął po swoim pierwszym trenerze Karolu tę żyłkę do wychowywania młodzieży !
Wojciech Kwiecień – https://www.facebook.com/wojciech.kwiecien.129
.. to CI WIELCY !!!
Jednak  na tym zdjęciu jest jeszcze wiele więcej fascynujących LUDZI, których historie ich życia to historia kolarstwa Polskiego… nie zawsze tak różowe jak je widzimy w relacjach TV. A ja postaram się je opisać i przedstawić czytelnikom Naszej Gazety !!! Bo ONE po prostu tego się domagają ! A Łzy wzruszeń i szczere ich opowiadanie … takie bez żadnych ograniczeń … byłem jedynym dziennikarzem obecnym na tym spotkaniu … upoważniają mnie do ich udokumentowania!!!”

Jak zapewnia autor, systematycznie będą dodawane nowe zdjęcia. Wszyscy, którzy chcieliby się podzielić swoimi fotografiami/historiami kolarskimi, są proszeni o kontakt na adres: ikcelam56@o2.pl.

Skomentuj