Święta, święta i po świętach

Poniżej przedstawiam fotoreportaże z imprez, towarzyszących Świętu Gminy Łubniany. Niestety nie mogłem być na wszystkich, przecież świętowano aż przez pięć dni.

Koncert “Najpopularniejsze przeboje polskiej estrady” w wykonaniu Studia wokalnego przy Łubniańskim Ośrodku Kultury, a prowadzonego przez Annę Malek. Wystąpiły również dwie solistki z MDK w Opolu.

Występ zespołu kabaretowego “Ludziska z Grodziska” w programie -“Marzenia sołtysa.

Koncert w Studzionce- “Maryi w Roku Wiary”. Podczas tego koncertu pogoda nie dopisała, jednak organizatorzy i wykonawcy nie zniechęcili się tymi trudnościami i pięknie zagrali i zaśpiewali dla zgromadzonej publiczności.

2 maja w Brynicy otwarto nowy plac zabaw dla dzieci, który mieści się przy boisku LZS.

1
Na początku Prezes Stowarzyszenia Odnowy Wsi Brynica Krystian Czech podziękował wszystkim tym, dzięki którym udało się zdobyć fundusze, a następnie zbudować ten piękny plac zabaw. Następnie  Proboszcz Parafii Brynica Krzysztof Mróz dokonał poświęcenia placu, a Wójt Gminy – Krystian Baldy dokonał uroczystego otwarcia placu, przecinając symboliczną wstęgę.
Na zakończenie uroczystości wystąpiły solistki studia wokalnego działającego przy Łubniańskim Ośrodku Kultury. Członkowie Stowarzyszenia Odnowy Wsi Brynica serwowali również przybyłym gościom dania z grilla, kołocz, kawę i herbatę.
Szkoda tylko, że pogoda nie dopisała, dlatego też na uroczystość nie przybyło zbyt wiele gości.

Niektórzy goście Święta Gminy

Skomentuj