Koncert w Filharmonii Opolskiej


26. kwietnia 2013 odbył się koncert  Chóru Uniwersytetu Opolskiego “Dramma Per Musica”. Chór prowadzi od 30 lat, jego założycielka niestrudzona Elżbieta Trylnik, wykonawcami są studenci, wśród nich mieszkanka Łubnian Halina Palmer-Piestrak.  Nie sposób wymienić wszystkich sukcesów  opolskiego chóru. Niewątpliwie jednym z ważniejszych był udział w  2010 roku, w XIII Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Szwajcarii. Opolski chór był jednym z 16 zespołów biorących tam udział, reprezentujących 12 krajów z całego świata.

W piątkowy wieczór w Filharmonii Opolskiej, mieliśmy możliwość wysłuchania wielu znakomitych utworów, między innymi słynne Ave verum corpus Wolfganga Amadeusza Mozarta. Pięknie zostały zaprezentowane słowa księdza Janusza Stanisława Pasierba – Ojcze nasz, a także Elegia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Różnorodny repertuar wyśpiewali studenci w języku angielskim,niemieckim, włoskim a także ukraińskim.

Na zakończenie pani Dyrektor zaprosiła swoje studentki do dyrygowania. Wśród dyrygujących była też mieszkanka naszej gminy Halina Palmer-Piesrak.

Życzymy  Akademickiemu Chórowi “Dramma Per Musica”, pani Dyrektor Elżbiecie Trylnik oraz jej wychowankom wielu sukcesów.

 

Chór Dramma Per Musica 20130426761b 20130426755b 20130426754b

 

Skomentuj