Wokół robótek ręcznych

Wokół tematu robótek ręcznych różnego rodzaju, toczyły się rozmowy pań na spotkaniu 15.listopada 2012r. w Bibliotece w Łubnianach.  Panie: Janina Gędźba z Łubnian, Jadwiga Knysz z Kępy oraz Maria Waleska z córką Martiną z Dąbrówki Łub., prezentowały swoje umiejętności i różnorodne wyroby. Pani Waleska wraz z córką, w ten jesienny wieczór, swoimi różami z bibuły przywołały  wspomnienie lata. Natomiast z jesiennych liści wyczarowywały ozdobne wianki, a z szyszek jałowca ozdoby świąteczne. Uczestnicy spotkania podziwiali też ich wyrób – oryginalną torbę z niczego, czyli wykonaną techniką patchworku.

Pani Janina Gędźba prezentowała swoje prace wykonane na szydełku, sztuką origami, haft gobelinowy oraz frywolitki na igle i na szydełku. Pani Janina jak również pani Jadwiga Knysz , prezentowały  swoje prace w Łodzi,  na IV Ogólnopolskiej Wystawie Rękodzieła Artystycznego z nici Ariadny 2012, która miała miejsce w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.  Na tej wystawie uhonorowano wyróżnieniem serwetkę pani Janiny Gędźby.

Boże Narodzenie za pasem, dlatego też zainteresowaniem cieszyły się zebrane w Bibliotece zdobione szydełkiem bombki pani Janiny, a szczególnie ta z imionami wnucząt  twórczyni.

Nasuwa się refleksja, że lepiej spędzać czas na robótkach ręcznych, gdzie coś ciekawego powstaje i człowiek ma zadowolenie z wykonanej pracy, niż spędzać czas na pustych zabawach z facebookiem lub naszą klasą.

Skomentuj