Hobby Moniki

Wieczorami w Łubnianach, jak dobrze skierować ucho, można usłyszeć dźwięk rogu myśliwskiego. To nie polowanie, to Monika Mioska, mieszkanka Łubnian, która na co dzień uczy się w Opolu,  w V Liceum Ogólnokształcącym, a jej dodatkowym zajęciem jest nauka gry na rogu. Gra na tym instrumencie 1,5 roku. Uczy się tej sztuki w Opolu-Grudzicach, na strzelnicy myśliwskiej u Władysława Śmiechowskiego. Gra w reprezentacyjnym zespole sygnalistów myśliwskich Zarządu Okręgowego PZL w Opolu. Sygnaliści dają oprawę różnym uroczystościom, jak msze jubileuszowe, wesela, czy pogrzeby  i oczywiście polowania. Opolski zespół sygnalistów bierze regularnie udział w szeregu konkursach, poniżej ich osiągnięcia:

– I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich Łańcut-Rzeszów za najlepsze wykonanie hejnału

– III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich Łańcut-Rzeszów w klasie G zespołowo

– II miejsce w Kaczawskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich w Tułowicach w klasie G zespołowo

– VIII miejsce w Kaczawskim Konkursie Sygnalistów Myśliwskich Złotoryja 2012 w klasie B – Monika Mioska solo

– V miejsce w Regionalnym Konkursie Sygnalistów Myśliwskich w Tułowicach w klasie B – Monika Mioska solo

Życzymy całemu zespołowi i Monice następnych sukcesów. Darz bór i róg!

Skomentuj