3 maja w studzionce

W czwartek 3. maja miało miejsce spotkanie wiernych w studzionce w Dąbrówce-Łubniańskiej.  Spotkanie rozpoczęło się nabożeństwem maryjnym, które odprawił ks. Helmut Piechota – proboszcz parafii Jełowa, przy akompaniamencie Krystiana Czecha. Podczas nabożeństwa wierni wysłuchali kazania, listu, a także zaśpiewali wiele pieśni maryjnych.

3. maja zazwyczaj w studzionce odbywał się festiwal pieśni maryjnej (tym razem miała być to już 11-ta odsłona). Do udziału w nim zgłosiło się jednak niewielu chętnych, dlatego też spotkanie miało w tym roku nieco inną formę. Po nabożeństwie pieśni maryjne grali i śpiewali Gabiela Dworakowska oraz Krystian Czech, a licznie zgromadzeni wierni brali w tym czynny udział. Szczególnie piękne były wykonania kilku interpretacji Ave Maria w wykonaniu Pani Gabrieli.

Na zakończenie spotkania wiernych pobłogosławił ks. z Ligoty Turawskiej, który przyjechał ze swymi parafianami rowerową pielgrzymką do studzionki.

Skomentuj