Dlaczego Orlik stoi zamknięty?

Napisał do nas zmartwiony czytelnik z prośbą, czy moglibyśmy się dowiedzieć: “co z orlikiem w Łubnianach? Już dawno prace zakończone, a grać nie można… “, dodatkowo podzielił się swoją obawą, że szkoła będzie za wynajem tego obiektu pobierać opłaty, tak jak to robi z salą gimnastyczną.

Z takim właśnie pytaniem udaliśmy się do Wójta Gminy Łubniany – Krystiana Baldego.

Otóż, główne prace budowlane zostały już zakończone, ale od 20 listopada trwają prace związane z odbiorem orlika. Niezbędne okazało się również wykonanie pewnych poprawek na obiekcie. Jeśli chodzi o obawy, co do pobierania opłat za korzystanie, według wyjaśnień wójta nie ma takiej możliwości, jest to nawet niezgodne z ustawą dotyczącą orlików. Korzystanie z boisk będzie więc bezpłatne i będą one otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Skomentuj