Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze w Strzelcach Opolskich

Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze w/g regulaminu CTIF (tzw. systemem austriackim), odbyły się 23.06.2012 na stadionie miejskim w Strzelcach Opolskich. Dla niewtajemniczonych, CTIF to Międzynarodowy Komitet Techniczny Prewenecji i Zwalczania Pożarów. Został powołany 16.08.1900r. w Paryżu. Obecnie zrzesza 48 państw członkowskich. CTIF organizuje co cztery lata międzynarodowe zawody strażackie, zwane olimpiadą pożarniczą, w/g własnego regulaminu.  Dotychczas odbyło się 14 Olimpiad CTIF, w różnych krajach. Kolejna w 2013r. odbędzie się w Miluzie we Francji. W roku 1989 w Warszawie miała miejsce IX Olimpiada CTIF, zmagania trwały od 27 do 29 lipca. Do startu zakwalifikowały się również jednostki OSP z województwa opolskiego, które zdobyły 4 złote i 3 srebrne medale, w tym jednostka OSP Łubniany, która wywalczyła srebrny medal.

W tegorocznych wojewódzkich zawodach w Strzelcach Opolskich uczestniczyło 280 strażaków, zebranych w 28-miu drużynach: 7drużyn męskich, 7 drużyn żeńskich, 7 chłopięcych i 7 dziewczęcych. Strażacy zmierzyli się w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej z przeszkodami 7x50m oraz ćwiczeniu bojowym, natomiast zawodnicy z drużyn młodzieżowych w biegu sztafetowym i rozwinięciu bojowym. Start poprzedził przemarsz z udziałem  orkiestry dętej.  Zwycięzcy to w kategorii mężczyzn OSP Kadłub, w kategorii kobiet zwyciężyła  OSP Raszowa, w kategorii chłopięcej laur zwycięzcy przypadł MDP Gierałcice, a w kategorii dziewcząt MDP Zalesie Śląskie. Z naszej gminy konkurowała OSP Łubniany w kategorii kobiet, które zajęły II miejsce, a także OSP Luboszyce mężczyźni, którzy wywalczyli czwarte miejsce.  Zdobywcy pierwszych miejsc mają nadal drogę otwartą na olimpiadę we Francji, którą poprzedzą jeszcze zawody krajowe.

Skomentuj