Kiermasz adwentowy

W ostatnią niedzielę 27 listopada  rozpoczął się adwent. Jak co roku w tym okresie w Parafii Łubniany odbył się kiermasz.

Chyba najliczniej zgromadzoną grupą na łubniańskim kiermaszu były przedszkolaki. Występowały one na scenie w towarzystwie dwóch clownów, czekając na przyjazd Mikołaja. Wprawdzie zarówno pogoda (jeszcze całkiem jesienna) i data listopadowa nie zapowiadały jego szybkiego przybycia, ale widocznie śpiewy i tańce najmłodszych były przekonujące, ponieważ Mikołaj się zjawił. Przyjechał zaprzęgiem w towarzystwie dwóch aniołków oraz woźnicy – Piotra Kampy.

Na starszych uczestników kiermaszu czekały inne atrakcje. Można było się rozgrzać grzanym winem oraz kiełbaską z grilla. Duży wybór czekał również kupujących. Oprócz wszelkiego rodzaju ozdób świątecznych można było kupić domowe ciasta i makaron przygotowany przez panie z Caritasu, wszelkiego rodzaju preparaty wspomagające zdrowie, oferowane przez franciszkanów, miód i wiele innych pyszności. Oprócz tego można było też wziąć udział w loterii.

Kiermaszowi uroku dodały dwie wystawy fotografii. Swoje zdjęcia prezentowali Mirosław Małecki oraz Marcin Gibas.

Do organizacji łubniańskiego kiermaszu przyczyniło się wiele osób. Byli to: Stowarzyszenie Przyjaciół Łubnian “Cis”, Rada Sołecka Wsi Łubniany, OSP Łubniany, DFK Łubniany, Caritas Łubniany, Przedszkole w Łubnianach, Państwo Koźlik, Łubniański Ośrodek Kultury, Mirosław Małecki oraz Marcin Gibas.

Skomentuj