Helena Buchner nie żyje

helena-buchnerok25. kwietnia 2015 zmarła pisarka z Jełowej Helena Buchner. Przeżyła 65 lat. Jest autorką pięciu powieści: „Hanyska”, „Dzieci Hanyski”, „Ciotka Flora”, „Dziewczyny z Koziej Górki”, „Opowiastki znad Brynicy”, z tego „Hanyska” i „Dzieci Hanyski” zostały przetłumaczone na język niemiecki. W swoich książkach pisarka opisuje życie na Śląsku, od wkroczeniu Armii Czerwonej po czasy współczesne. W przystępny i ciekawy sposób przedstawia trudne losy autochtonów, w nowej rzeczywistości politycznej. Pokazuje nie używając języka nienawiści problemy i krzywdy, których doświadczyli Ślązacy.

Jej książki można nabyć w księgarni internetowej pod adresem www.mybook.pl.

Helena Buchner była pisarką z powołania, natomiast z zamiłowania malarką. Przy okazji jej spotkań autorskich, można było podziwiać malowane przez nią pejzaże opolskiej wsi.

Heleno byłaś niezwykłym człowiekiem, nie zabrakło Ci odwagi, by pisać o tym co większość z nas odważała się  mówić tylko szeptem. Dziękujemy że byłaś,  żal że odeszłaś za wcześnie.

Pogrzeb śp. Heleny Buchner odbędzie się 29. kwietnia 2015r. o godz. 11.00, w kościele św. Bartłomieja w Jełowej.

 

Skomentuj